Filmy

Dorian Gray

16. ledna 2013 v 19:45 | Abigail

Dorian Gray je film i kniha, kterou bych ráda zařadila do shlédnutých a přečtených. Shlédnutých odškrtnuto, přečtených? Pomalu, jasný?

Hunger Games - Aréna smrti

31. března 2012 v 0:27 | Abigail

Nádherná písnička, která vše korunuje na konci :)

Viděla jsem Chicago ;)

18. dubna 2010 v 21:03 | Abigail


Omlouvám se, to nemá alespoň český titulky, ale nějak jsem nesehnala, kdyby někdo sehnal tak mi sem hoďte prosííím odkaz... děkuju moc :-*

Ve škole jsem se koukali na část a já jsem z toho filmu naprosto nadšená xD Hlavně tahle scéna, tak je vrcholná, bohužel je jediná taková... zbytek je fajn, ale tohle... to nemá chybu ;)

P.S. Až bude víc času dopíšu :)

Fast & Furiuos//Rychlí a zběsilí

24. února 2010 v 9:48 | Abigail
Ocitáme se v Dominikánské republice, kde hodlá Torrettova skupina rychle a zběsile ukrást "pár litrů" benzínu z jedoucího konvoje. Velkolepá akční sekvence jen předjímá tempo, jaké bude Justin Lin po zbytek filmu diktovat. Po ostrém střihu se ocitáme v Los Angeles, kde narazíme na druhého "ztraceného syna". Brian O´Conner (Paul Walker, který se objevil v prvním a druhém dílu) zůstal věrný policejní placce. Právě se snaží rozkrýt drogový kartel, jehož členové pašují drogy do Spojených států přes mexickou hranici nebezpečnými spanilými jízdami podzemními tunely. Mistr volantu O´Conner získá od nadřízených oficiální posvěcení oprášit své řidičské umění a proniknout do tohoto gangu coby jeden z řidičů
. Stejný záměr, nicméně mnohem osobnější cíl, který se nesluší prozrazovat, má i Dominic Toretto. A tak se oba sejdou na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat
pro něj jako námezdní jezdci. Znovu tak budou řvát motory, pneumatiky trhat asfalt a proteče i pár litrů krve. Tahle jízda rozhodně není pro čajíčky.

délka filmu: 107 min.
rok výroby: 2009
hodnocení: 65%

Zdroj: CSFD.cz

Vrátila se nám úspěšná a známá čtyřka z prvního dílu. Myslím, že to byl velice dobrý krok. Sice to nemá hodnocení jako první díl, ale dvě procenta tam, dvě procenta sem... to je jedno ne? Z tohodle dílu jsem naprosto nadšená, vlastně tenhle díl mě přinutil si zkouknout opět všechny :) Tak nějak mě k tomu přinutil P. Walker a Vin Diesel, ale i Michelle Rodriguez, kterou jsem si opravdu nepamatovala. xD

Doporu%

Fast and the Furious The Tokyo Drift//Rychle a zběsile Tokijská jízda

24. února 2010 v 9:17 | Abigail
Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.

délka filmu: 104 min.
rok výroby: 2006
hodnocení: 52%

Zdroj: CSFD.cz

Musím uznat, že tento díl považuji za nejhorší. Hlavní postava není žádný krasavec (narozdíl od P. Walkera xD) Takže nebylo na co se dívat, za to se mi tam líbil Hane, který se k nám naštěstí vrátí na prvních pár minut ve čtvrtém díle :) Drift vypadá zajímavě, ale chybí tam ta pořádná rychlost. Jsem ráda, že zůstali alespoň auta a Vin na konci doopravdy potěší :)

2 Fast 2 Furious // Rychle a zběsile 2

22. února 2010 v 17:27 | Abigail
Volné pokračování úspěšného filmu, v němž hlavní roli hrála supersilná auta a nelegální uliční závody ve speciálně upravených vozech nás tentokrát zavede do Miami. Někdejší policista Brian O'Connor při vyšetřování svého posledního případu selhal. On sám se sice cítí jako oběť, ale zároveň si je vědom, že za svůj prohřešek musí platit. Proto opustil Los Angeles a nový případ chápe jako svoji poslední šanci. Hlavním podezřelým je tentokrát bohatý obchodník, který s největší pravděpodobností, pod rouškou vývozních a dovozních aktivit, pere špinavé peníze pro jakýsi mezinárodní kartel. Víc než rok už je sledován celníky i policií, ale jediným výsledkem je poznání, že Carter Verone má živé styky s organizátory adrenalinových automobilových závodů. Vše je tedy na Brianovi, který už nemá co ztratit.

délka filmu: 108 min.
rok výroby: 2003
hodnocení: 52 %

Zdroj: CSFD.cz

Myslím, že tenhle díl byl maličko podceněnej, jistě, je zase o autech. Ale mně se líbil xD Paul Walker se zde vyskytuje taky... no lahoda. Možná se mi líbil o maličko víc než jednička. Příběh se mi zamlouvá asi o maličko víc, ale myslím, že takový hodocení si to nezasloužilo :)

The Fast And the Furious // Rychle a zběsile

22. února 2010 v 17:13 | Abigail
Brianovi se konečně podaří stát se členem party vedené Dominicem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Je to obrovské divadlo pro obecenstvo zběsilých jízd, ale především posedlost pro piloty speciálně upravených superauťáků. S ohlušujícím řevem motorů, řítící se městem několikanásobkem povolené rychlosti, pění všem adrenalin v krvi. Ve hře jsou peníze, prestiž, obdiv dívek. Jenže pro Dominica a jeho kámoše nejsou závody jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce policista Brian získat jeho důvěru. V poslední době se množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív než tiráci vezmou zákon do svých rukou. Ve chvíli, kdy má všechny důkazy o tom, že Dominic je vůdcem gangu, Brian zaváhá s odhalením pravdy. Zamiloval se do jeho sestry Miy a je mu jasné, že jí tím způsobí dvojnásobný šok. Mia neví, čím se ve skutečnosti bratr živí, ani netuší, kdo vlastně Brian je...

délka filmu: 106 min.
rok výroby: 2001
hodnocení: 67%

Zdroj: CSFD.cz

Já jsem nadšená :) Vidět film o krásný a nadupaných autech je dokonalý, k tomu ještě Paul Walker, který podle mého zastínil i Vina Diesla, ale nebyl špatnej ;)
Samozřejmě lidi namítnou, že film je o ničem... a mají pravdu. Příběh je příliš jednoduchý a snadno si už na začátku dáte dvě a dvě dohromady. Ale pohled na ty auta... zkrátka. Já jsem nadšená xD

G.I. Joe

10. února 2010 v 18:48 | Abigail

Legendární řada hraček od Hasbro Toys, k jejichž výrobkům patří také mimojiné nedávno na plátně oživení Transformers, společně s animovaným seriálem a komiksem inspirovaly Paramount pictures k natočení sci-fi akce G. I. Joe. Můžemese těšit na rozličnou partu dobráků, ke kterým patří neslyšitelný ninja Snake-Eyes, který mistrně vládne nejen mečem, ale také automatickými pistolemi, charizmatická hrdinka Scarlett a jejich velitelé Hawk s Dukem. Parta G. I. Joe musí odvracet útoky teroristické organizace zvané COBRA, která chce ovládnout svět. Elitní teroristický zabiják ninja Storm Shadow vyrostl a byl pokrevním bratrem na opačné straně stojícího Snake-Eyese, což nám celý příběh zkomplikuje.

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief//Percy Jackson: Zloděj blesků

10. února 2010 v 18:30 | Abigail
Bohové Olympu žijí i ve 21. století. Mohou se zamilovat do smrtelníků a mít s nimi děti, které se mohou stát velkými hrdiny. Většinu z nich však potká strašný osud v rukou netvorů. Pouze několik málo z těchto dětí se dozví o své totožnosti "Polobohů". Děti jsou umístěny na ostrov
kde je připravují na jejich osud. Jedním z nich je i Perseus "Percy" Jackson. Dvanáctiletý chlapec, poloviční syn Poseidona. Ten zpočátku neví nic o jeho osudu. Nevěří magickým příhodám, které se kolem něj dějí. Percy se musí s pomocí Grovera Underwooda (syna Herma) a Annabeth Chaseové (dcery Athény) vydat na cestu napříč Spojenými státy. Během této cesty čelí mnoha mytologickým nepřátelům, pevně odhodlán je zastavit.

Bridge to Terabithia//Most do země Terabithia

10. února 2010 v 18:14 | Abigail

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media.
Typický outsider Jess je šikanován svými spolužáky. Do jeho třídy přibude nová spolužačka Leslie, která také nepatří mezi nejoblíbenější, už jen díky tomu, že je nová.
Oba si padnou do noty a jednou si náhodně vytvoří svůj svět, který pojmenují Terabithia a stanou se zde králem a královnou.

Petr Pan

25. ledna 2010 v 11:56 | Abigail
Ve starém domě
uprostřed Londýna vypráví malá Wendy Darling každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Děti se ale samy stanou hrdiny ještě daleko většího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Země
Nezemě. Wendy a její bratři si začínají spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci užívat nový život, ve kterém neplatí žádná pravidla dospělých. Během
dobrodružných střetů s nebezpečnými
piráty, zákeřnými mořskými pannami, obrovským krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem poznávají, co v nich ve skutečnosti je. Konflikt Petra Pana a kapitána Hooka se mezitím blíží k rozhodujícímu souboji.
Rok 2005
Zdroj CSFD.cz

Já byla s tímhle filmem spokojená, ale csfd zjevně ne, jejich hodnocení bylo podle mě dosti podprůměrné. Byl ohodnocen jen na 61 %. Hlavně jsem byla spokojená s Jasonem, kterej si zahrál roli starostlivého tatínka a kapitána Hooka, který se mi opravdu líbi xD Jason, je fajn, už jen kvůli Luciusovi. Já bych sama za sebe ohodnotila film zhruba 7/10. To je takový optimální.

A zase jedna Popelka

22. ledna 2010 v 21:11 | Amanda
O víkendu jsem si stáhla další z mnoha filmů. Tentokrát jem opustila dráhu svých oblíbených, fantasy, sci-fi a histori filmů a stáhla si romanťák, jelikož podle ukázek se v něm mělo tancovat. Film, nebyl špatnej, není to ale nic extra, má to klasickou Popelkovskou osnovu : 1. nezájem, 2. láska, 3. zrada a za 4. strhující závěr a vítězství. xD


Mary (Selena Gomez) je nevlastní dcera odsloužilé hvězdy Dominique (Jane Lynch). Musí obsluhovat nejen ji ale i její dvě dcery. Avšak do jejího města přijíždí popstar Joey Parker (Drew Seeley) po svém turné v Japonsku. Také zde hledá novou tanečnici pro svůj klip. Mary trénuje, aby zvítězila v soutěži o klip i o srdce Joeyho.
Po tanci na bále Joeyho uchvátí a snaží se ji najít. Poté, co ji najde, její dvě sestry a expřítelkyně Joeyho vymyslí plán, jak ty dva rozdělit. Podaří se jim to a Mary se rozhodne skončit s ním a po dopise o nepříjetí na školu v Manhatanu i s tancováním. Avšak její nejlepší kamarádka jí nenechá udělat největší chybu jejího života.
Zdroj: CSFDKletba měsíčního údolí

4. ledna 2010 v 21:08 | Amanda

The secret of moonsacre


Příběh o dívce, která se přestěhovala k tajemnému strýci, Siru Benjaminovi, aby zde mohla žít poklidný život poté, co jí zemřel její otec. Neví však, jakého překvapení, odhodlání, nástrah a tajemství se jí zde naskytne. Zjistí, že je poslední Měsíční princeznou - a bude muset odhalit pravdu nejen o sobě, ale i o osudu druhých.

Knižní román napsala v roce 1946 známá anglická spisovatelka Elizabeth Goudgeová,získal
i významné ocenění Carnegie Medal. Seriálové formy se jeho příznivci mohli
dočkat roku 1994 - seriál se jmenoval Malý bílý koníček (Moonacre) a představitelku Marie Merryweatherové si zahrála Camilla Power, která např. nadabovala anglickou Alenku z Švankmajerova díla Něco z Alenky (1988). Tohoto filmového zpracování se ujal maďarský režisér Gábor Csupó, známý díky režii Mostu do země
Terabithia (2007). Představitelkou Marie Merryweatherové je mladá Dakota Blue Richards, která ztvárnila paličatou Lyru z filmu Zlatý kompas (2007).

zdroj CSFD


Z nudy jsem si stáhla Kletbu měsíčního údolí, protože už dřív jsem viděla ukázky a přišlo mi to zajímavé, ale naprosto to předčilo moje očekávání, vážně doporučuju, je to sice pohádka, ale vážně moc hezká. .)
Dnes nějak postrádám čas, takže nestíhám ani dopsat více, jen jsem se chtěla podělit o své zážitky. :)

Alice in Wonderland trailer

3. ledna 2010 v 18:30 | Abigail

Zdroj: Snapeova

Tady jsem to video našla, ale jinak je to z youtube.com

Alice in Wonderland (Alenka v říši divů) je dlouho očekávaný film, minimálně pro mě :)
Režie se ujal Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Edward Scissorhands, Sleepy Hollow)
Do filmu byl opět obsazeni Johnny Depp (Piráti z Karibiku, Jack Sparrow), Helena Bonham Carter (Harry Potter a fénixův řád, Bellatrix Lestrange) nebo jako dablér Alan Rickman (Harry Potter 1. - 7. díl Severu Snape), Timothy Spall (Harry Potter a vězeň z Azkabanu - Červíček)
Všichni tito zmiňovaní, hráli i ve filmu Sweeny Todd.
Film by měl do českých kin dorazit 4. března 2010 a na Slovensku by měl být 11. března 2010.

Zdroj: csfd.cz

Některé údaje jsou mé!

Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce. Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem "Vypij mě", jejíž obsah
způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno "Sněz mě" a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří
projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter)

P.S. Přidám ještě český trailer - až se mi stáhne a já ho shlédnu :)

Avatar

1. ledna 2010 v 22:37 | Abigail

režie: James Camaron
na csfd.cz je to ohodnoceno na 92 % což znamená ***** (pět hvězdiček) A dostal se na 11. místo mezi 200 nejlepšími filmy.
rok 1992

Ústřední postavou příběhu je Jake Sully (Sam Worthington), který byl jako mariňák zraněn a ochrnul do pasu dolů. Jake je ale vybrán k účasti na projektu Avatar, který by mu pomohl zase chodit. Když souhlasí, je jeho mysl vtělena do uměle vytvořeného hybridního těla, se kterým se musí vydat na planetu Pandora a získat důvěru jejích obyvatel. Jake ale začne chápat podstatu věcí a neví na jaké straně má být.


Film je emocionálně poměrně vyčerpávající, když si vezmu, že se opět stydím za to, že jsem člověk. Lidé nejdříve zničí svojí planetu a potom ničí planety ostatní. V budoucnosti by to snad tak nějak být mohlo, už jen kvůli tomu, co všechno lidé "potřebují". Nebo-li jak se učíme v ekonomice, omezené prostředky a neomezené potřeby.
Z filmu jsem byla naprosto unešená, viděla jsem ho ve 3D tudíž si myslím, že byla úžasná kvalita.

Noc v muzeu 2

23. července 2009 v 15:08 | Káťa

Příběh se odehrává - jak jinak - v Americe, přesněji v nevelkém muzeu. Není to ledajaké místo a název muzeum vlastně není ani správné. Zatímco ve dne, kdy návštěvníci okukují nehybné postavy, se v noci nemožné stává možným a exponáty ožívají. Za vše může tajemná stará egyptská destička, která se každou noc probouzí a oživuje minulost....ale to už bych moc předbíhala, začnu vyprávět pěkně od začátku.
Noční hlídač Larry Daley (Ben Stiller) se vzdá zajímavé práce v muzeu a vydá se do světa showbussinesu jako "vynálezce" a bavič. Řekněme si to na rovinu, podniká v branži teleshoppingu =D Stane se úspěšným a bohatým, přesto není spokojený, něco mu k životu chybí. Když se po dlouhé době vrátí do muzea kde dříve pracoval, zjistí, že veškeré exponáty se přesouvají do archivu největšího muzea Smithsonian ve Washingtonu. Se svými "přátely" stráví poslední noc, ale nenechává nic náhodě. Přece nemůže nechat své kamarády - miniaturního kovboje Jedediah (Owen Wilson), Teddyho Roosevelta (Robin Williams), Octavia (Steve Coogan), Sacajawea (Mizuo Peck), Attila Huna (Patrick Gallagher) a další nechat ve štychu.
Bohužel je už velmi pozdě a brzo ráno jsou všechny staré exponáty odvezeny do archivu. Neposedný makak s sebou vzal i onu tajemnou egyptskou destičku, takže hrozí problém v probuzení všech (a že jich je opravdu hodně) exponátů ve Washingtonu. Larry se tedy vydá do Washingtonu zachránit co se dá. Avšak nepřijde včas a destičky se zmocní obávaný egyptský faraon Kahmunrah (Hank Azaria). Chce probudit hrozivou armádu k životu a podmanit si celý svět. Po jeho boku stojí také obávané postavy, jako například Ivan Hrozný (Christopher Guest), císař a vojevůdce Napoleon Bonaparte (Alain Chabat) a mafián Al Capone (Jon Bernthal). Tak trochu neposeda Larry se seznámí s krásnou a temperamentní Amelii Earhartovou (Amy Adams) a společně se vydávají zachránit co se dá.

A jak to tak bývá - nepřítel, v tomto případě Kahmunrah, je poražen a vše dobře dopadá. Larryho staří známí se vrátí do muzea a Larry se opět stane hlídačem, zjistí, že peníze a úspěch nejsou všechno co člověk v životě potřebuje.

Film se mi opravdu moc líbil, dosytosti jsem se zasmála a pobavila při vtipných scénkách nebo nezapomenutelných hláškách. Škoda, že jsem neviděla jedničku, ale jakmile se mi dostane do rukou, hned se na ní kouknu :-)

Zathura

14. února 2009 v 20:48 | Abigail
Zathura
Vesmírné dobrodružství
 
 

Reklama