Vzhůru na hrad!

12. ledna 2013 v 0:06 | Abigail

Ale koho volit?

Po prázdninách ve velkém začalo shánění podpisů do podpisových archů, které byly třeba ke splnění podmínek k ucházení se o prezidentské místo.
Kandidátů na místo prezidenta je doopravdy dost, ale koho vybrat? Měl by být reprezentativní, a kdo mi přijde reprezentativní? Jedině snad Zuzana Roithová, která taková poměrně je, má příjemný hlas i vystupování. To je přibližně vše, co zhruba vím, na čem mi záleží. Omlouvám se. Přišla by mi nejlepší, ale nemá nejmenší šanci, tudíž dát jí hlas by bylo jako kdybych ho nikomu nedala.
Dále tady jsou kandidáti stylem:

Vladimír Franz? Ale no tak, co to je? Třebaže, zřejmě, neuvěřitelně inteligentní člověk, který by stejně zřejmě nezvládl ukočírovat naší rozmarnou a marnotratnou vládu. A při projevu prezidenta, nejen že by spousta lidí sedělo zády ke svým televizním přijímačům, ale ani by se nedal projev poslouchat v rádiu, protože špatně mluví. Že by mu voliči zaplatili hodiny logopedie? Tudíž z něj nejsem nadšená.
Kamarádka duchaplně podotkla: "No co, alespoň by byl na tom pozadí vidět."

Přemysl Sobotka, takže vůbec nevím, kdo to je. Ale nelíbil se mi, popravdě mi přijde poněkud ztrouchnivělí, takový, že vypadá dosti staře. A ještě se odvolává na dobu Přemyslovců, kdy Čechy rozkvétaly a žilo se zde dobře. V jeho případě je možné, že tato léta zažil.

Jiří Dienstbier? Mladý právník, který si myslí, že by mohl něco dokázat na místě prezidenta. Pochybuji. Měla jsem dojem, že o prezidentský post se lze ucházet pouze od 45 let. Zřejmě ne. Přijde mi to zvláštní a vlastně jen kvůli tomu bych ho nemohla volit.

Karel Schwarzenberg Schlafenberg? Co se sem vůbec s/dere? Chce, aby všichni zveřejňovali své majetkové stavy, že on je zveřejňuje dlouho… to je možné, ale každý nemá možnost dědit. Tudíž musí krást a ono se to nějak pod koberec uklidí. Jsme přeci v Čechách. Hlavně jeho nikdy přeci nezajímalo, kde přišli jeho spolustraníci ke svým majetkům. Dokážete si představit někoho takového na hradě? Nejen že mluví šíleně a utahaně. Prezidentský projev se protáhne určitě na půl hodiny, než ze sebe dostane vše, co má na srdci. Ano je Rakušan a vlastně umí česky moc dobře, ale taky usíná u své řeči. Předpokládám, že by moc rád přijal euro, protože za a) Klaus korunu tak dlouho bránil a za b) nebude si muset vyměňovat peníze při přejezdu. Prý má největší šanci a samozřejmě ho všichni budou podporovat, protože -jak jsem slyšela -napáchá nejméně škody. To není možné, nikoho takového bych nechtěla!!!

Jan Fischer, před prázdninami mi připadal asi jako nejpřijatelnější kandidát, evidentně spoustě lidem, ale při jeho rozhovorech byl poněkud neprůbojný. Mně se líbilo, jak vedl úřednickou vládu, když byla náhodou vyslovena nedůvěra vládě. Nestává se tak často ;) Všiml si někdo z vás jeho profilu? Vyrazit ho na mince a dát mu bobkáč na hlavu tak bude jak Ceasar.

Miloš Zeman. Slyšela jsem, že není úplatný, že je férovej a bla bla bla. Náhodou ho někdo doopravdy zná a mně se to nepoštěstilo. Získáte si na lidi jiný nadhled, když je znáte, když víte, jak mluví, jak se dívají na ostatní. Zda jimi opovrhují nebo ne… Jeden z nejideálnějších kandidátů, dalo by se říct. Ovšem už byl v politice dostatečně dlouho a nemyslím si, že by v té době bůhvíjak prosperovala. Ano, vím, že to jde se státem od desíti k pěti už hodně dlouho… no co, pod svícnem byla dostatečně dlouhá doba a nakrást si mohli i ti méně snaživí. To si myslí současný prezident.

Taťána Fischerová. Zajímalo by mě, jak se tahle dáma dostala do něčeho takového, nikdy neměla šanci se dostat na prezidenta. Předpokládám, že tam je pouze proto, aby rozdělila hlasy… Kdyby bylo méně kandidátů, tak by to stálo méně peněz a lidi by si neužili takový cirkus.

Jana Bobošíková - cha chá! Její projev včerejší pobavil všechny, co byly na diskuzi. "Vážení spoluobčané…" Zřejmě se dlouho učila svůj text, než předstoupila. Svým způsobem mi jí bylo líto. Napsala si, nebo jí někdo napsal, závěrečnou řeč a ona se ji do poslední čárky naučila. Pobavila nebo byla spíše pro smích a ničím nezaujala.

Takže já doopravdy stále nevím koho volit. Nedokážu si vybrat a představa eura místo koruny mě děsí. Mám ráda naši zemi, máme krásnou přírodu a hezké peníze, zato úplně idiotské představitele, kteří upřednostňují a podporují ty, kteří se nechávají vyživovat státem a proč ne, když dotyční dostanou papíry na invaliditu snad už od desíti let. Babičkami div nejsou už ve třiceti letech.
Zkusit to normální občan tak ho nechají projít tolik vyšetření, že když dostane svůj invalidní důchod tak je vděčnej za minimum.

Všichni říkají, nevolte levičáky a bla bla bla… většina politiků tam je přes pětadvacet let, předpokládám, že spousta z nich byla komunisty a pak začali být pro lidi, aneb rychle si nahrabu a zajistím svou rodinu na několik generací dopředu.
Je spousta lidí, kteří nedosáhnou na průměrnou mzdu, ale to nikoho nezajímá, protože oni potřebují snížit státní deficit. Špatnou cestou, když lidi nemají peníze a všechno se zdraží, opravdu si toho nekoupí víc.

A vtip na konec, protože všichni Češi musí brát svou situaci s humorem, jinak by se z toho jeden zbláznil. ;)
Přijde babička za komunistů na úřad, jakmile uvidí úředníka rychle zvedne pravou ruku a zvolá: "Hei Hitler!"
Úředník se na ni shovívavě podívá a říká: "Babičko, to jste si spletla dobu."
"Dobu možná, ale vás ne!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Syd Syd | 12. ledna 2013 v 9:43 | Reagovat

No, Abi, tak tohle fakt trefnej článek! Řekla bych, že jsi naší momentální situaci shrnula dokonale ;-)

2 Am Am | 12. ledna 2013 v 17:49 | Reagovat

Doba přemyslů? :D

3 Abigail Abigail | Web | 12. ledna 2013 v 22:16 | Reagovat

[1]: Děkuju, Syd x)
[2]: Stane se, opraveno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.