Lidská hloupost

13. ledna 2013 v 22:09 | Abigail |  Deník
nezná mezí.


Lidi neví, co mají pod rukama za poklady. Dneska jsme šly s mamkou do obchodu a cestou se zastavily na naší nedělní blešárně, které se říká burza. Jely jsme pozdě, tudíž už všichni balili anebo byli pryč. Nějaký neandrtálec tam nechal na pospas osudu první svazek Anny Kareniny od Tolstoje z roku 1908, vím, že by potřeboval novou obálku a pěkně znovu dát dohromady, aby bylo vidět, že se o něj někdo stará. Ale oni ne! Nechali ji tam v mínusech a na sněhu. Neurvalost!
A potom také Kritické články Dostojevského z roku 1927, neříkám, že bych se hrnula do četby, ale přijde mi to vážně hloupé zanechávat knihy takovému osudu.

No ale najdou se i lidi, kteří knihy spálí, jen proto, že je nemají kam dát. Zřejmě nikdy neslyšeli o antikvariátech. Zbavili by se knih, vydělali by na tom a ještě by někomu mohly udělat radost, protože to prý byly převážně dětské. Ale ne, oni je spálí. To je vážně k pláči.
Bohužel u nás v rodině je to asi přirozené, přibližně před rokem má příbuzná rozsekala a spálila klavírní křídlo. Proč? Protože nechtěla, abych z něj měla radost třeba já. Nevím, kam bych ho dala, ale místo by se určitě našlo, jen aby ho nespálila. Potřebovalo hodně zrekonstruovat, ale to by se snad taky zvládlo. Nevím, jak moc je to drahé… Ale spálit to?!
Proboha, kde to žijeme? Lidi, začínají být hloupými, protože mají všechno mechanické! A ty idioti ve vládě všechno ještě zdraží, knihy, léky, zdravotní péči. To je fuk, když jim tu pomřeme, vždyť je nás přeci deset milionů, takže to nevadí. Nebojte, mezi padlými rozhodně nebudou někteří naši spoluobčané, protože těm by se musel postavit pomník. Obyčejným nemusí.
***
A mimochodem, jestli bude Schlafenberg prezidentem tak bude s ním přijde určitě i euro, takže si všichni vymácháme hubu v bahně a budem rádi, když najdeme na zahradě sedmikrásku, protože ta se dá sníst. Euro by českou ekonomiku položilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.