Shrnutí roku v Praze

26. června 2012 v 12:59 | Abigail

Co rok dal a co vzal.

Roční pobyt v Praze a samozřejmě dojíždění kvůli práci, kterou jsem doma pustit nemohla, protože o prázdninách by se těžko sháněla jiná.
Tudíž, sbohem mohu říci:
kabelce, která mi sloužila téměř celý rok, jako taška do školy.
kufru, který nezvládl celý rok vozit mé věci tam a zpět. Ošoupalo se mu kolečko a při poslední cestě se prošoupala i látka. Ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Vzhledem k tomu, že se kolečko prošoupalo a přestalo se točit jsem ho jenom táhla za sebou.
notebooku, kterému přestala fungovat baterie, našla jsem malé praskliny na vnější straně obrazovky. Takže ho smím doma užívat pouze jako stolní počítač ;)
mé psychické pohodě, která je vždy dostatečně na pováženou a v době zkouškového období je značně zranitelná. Naštvalo mě, když mi učitel oznámil, že: "Společnost nepotřebuje pouze intelektuály, ale také manuálně zručné. Pokud jste mě pochopila." No já bych ho kopla!
Ještě mi umřela v Praze teta, ale už trpěla a vlastně svůj boj o život vzdala. Byla nemocná už dlouho a bylo jí 87 takže se dožila pěkného věku. Měla jsem ji ráda, měla krásný pohřeb na kterém, kdyby byla tak by se jí určitě líbil. Byla jinde než jak tam byla.

Co mi Praha dala?
Měla jsem možnost scházet se více s Adélkou, což bylo úžasné a chápu, proč ji lidé mají tak rádi.
Poznala jsem některé blogerky z internetových stránek jako je Nely-ly, Yany a další, skvělá společnost se kterou mám spoustu společného. Těžko se něco takového hledá.
Seznámila jsem se s Terezkou, autorku Gjorků, kde mám mimochodem i své poděkování ;)
Lidičky, mající společné zájmy se kupodivu dají nalézt a tak jsem měla velikou radost, když jsem zjistila, že někdo obdivuje SN tak jako já :) Včera jsem zjistila, že o tomto seriálu ví ve škole minimálně pět lidí, potěší to :)
Samozřejmě nikdy nezapomenu na své spolužáky.
Díky kamarádce z Varů, která přijela do Prahy na školení jsem šla dokonce i zapít :) Byli jsme na Vyšehradě a já měla Prahu jako na dlani. Nádherný pohled. Škoda, že měla přespání tak daleko, musela stihnout autobus v půl jedný, další už nejel.
Sehnala jsem HP a kámen mudrců, první vydání ještě s mapkou :) Je to nadlidský výkon! Už mi chybí takhle sehnat jenom druhý díl :) Nenávidím, když máma předpokládá, že ví něco líp než já. Myslela si, že tenhle příběh číst nebudu, ale mě zaujal a potom mi už začali kupovat další díly k Vánocům, ale ty první dva ne. :( ALE TEĎ MÁM PRVNÍ! Už jen Tajemnou komnatu.
Objevila jsem skvělý antikvariát, mají tam pohádky Andersena, které si ještě musím pořídit než se vrátím domů. Je neuvěřitelně těžké je sehnat. Myslím jiné než ty, které prodávají s obrázky.
HA! A velké plus jsou v Praze kina! Zkrátka jsou tady mnohem lépe ozvučená, Vary mají hrozný zvuk!

Myslím, že to je koneckonců poměrně vyrovnané. Praha mi bude chybět, ale rozhodla jsem se, že si sem občas zajedu. Častěji, než předešlé roky, kdy se mi poštěstilo sem jet třeba jen jednou za rok a nebo ani to ne! Naše krásné hlavní město.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.