Hunger Games - Aréna smrti

31. března 2012 v 0:27 | Abigail |  Filmy

Nádherná písnička, která vše korunuje na konci :)

Příběh, co se týče prvního dílu a minimálně filmu, je přímočarý a člověk od začátku ví, co má očekávat. Tento film obdivuju, je zde určité poselství vývoje společnosti. Společnosti, která má nad lidmi vždy nadvládu, dokáže je zastrašovat, nebo v nich vzbudit falešné naděje. Absurdní lidé vyžadují absurdní jednání a věci. Tudíž se obyvatelé Kapitolu, hlavního města Panemu, baví tím, že sledují zvrácenou televizní show o vraždění teenagerovských vrstevníků, kteří byli vybrání z dvanácti sektorů země. Je zde vidět až příliš vzdálené sociálních tříd - v sektorech těžce pracující a v Kapitolu lidi, kteří nevědí coby, ale nezdá se mi, že by si toto lidé nechali líbit.

Rozhodně je zde zpracováno jedno ze zajímavých témat, které bylo pojato poněkuď morbidně. Nejvíce vás při filmu asi rozčiluje fakt, že jsou hráči vystaveni všem rozmarům organizátorů a pravidla se mění. (to jen můj vlastní názor - rozčilovalo mě to jejich bezpráví)

Jak už jsem psala, příběh mě zaujal. Rozhodně půjdu i na pokračování. Po shlédnutí filmu člověk zaručeně přemýšlí o přečtení knihy.

Zřejmě vás příliš nepotěším, ale já si myslím, že herecké výkony byly velice přesvědčivé. Tato mladá, cílevědomá herečka Jennifer Lawrence rozhodně stojí za povšimnutí. Jednou z jejich rolí, kterou se proslavila, je Mystique v X-menech: První třída. Po jejím boku se svezl také Josh Hutcherson, který se mi bohužel mnohem více líbil v pohádkovém dramatu Most do země Terabithia, bohužel zde neměl tolik prostoru ukázat co v něm je.

U filmu je podle mne jeden z nejpovedenějších soundtracku, jaké jsem za poslední dobu slyšela :) Dokonalá hudba, třebaže se v tom nevyznám jako jiní. :)

Film má ovšem jednu obrovskou chybu, kterou musím vytknout - a tou je kamera! Zkrátka a dobře, mi vadí kamera typu - pohled běžícího hrdiny, nebo divoké pohledy všude okolo tak, že nakonec není nic vidět, aby vše dostalo akčnější ráz. To mi prostě nevyhovuje, tudíž jsem se párkrát potýkala v kině se závratí a raději se dívala do stropu než na plátno.

Mimochodem, nevím, jak byli ti psi v knize popsaní, ale ty, kteří byli vytvořeni ve filmovém zpracování by se v lese akorát zabili! V lese pobíhali psi velikosti poníků a chudáci, měli tak silný hrudníky, že kdyby měli proběhnout mezi dvěma stromy tak se zaseknou. Vlci vypadají tak jak vypadají z určitého důvodu. ;)

Je to velice povedená oddychovka, která rozhodně neurazí :)

7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.