Únor 2010

Victoria Francés

28. února 2010 v 11:08 | Amanda |  Zajímáme se
Victoria je podle mě nejleplší malířka. Je to čistě můj názor. :) Narodila se 25. října 1982 ve Valencii ve Španělsku. Vystudovala Universidad de Bellas Artes. Její obrazy jsou insporovány gothic stylem a dílem od Luise Roya. Svou kariéru začínala ilustrováním obalů knížek a knížek samotných (např. Trilogie Favole) popřípadě kalendářemi. Dnes její obrázky vidítě všude možně, nejčastěji na puzzlích a plakátech.
Všiměte si, že předlohou pro postavy na jejích obrazech je převážně ona sama.

A teď pár obrázků z různých sérií její tvorby, je jich opravdu hrozně málo, ale nechci vás přehltit, protože vím, že růžní lidé mají různý vkus a názory. :)

Favole 1. Lágrimas de piedra

Dneska je krásně, že :)

25. února 2010 v 14:41 | Abigail |  Deník
Dneska jsme měli tělocvik a potom se táhli do školy. Měli účetnictví, kde jsme psali a já to druhý zadání mírně pohnojila... stane se. Ale už při účetnictví vykouklo sluníčko to bylo dokonalý, takový strašně moc veselý :) Skončili jsme ve škole a já šla na oběd. Páni ze školy jsem vyběhla, tak že kdyby mě někdo viděl tak si budou myslet, že nás tam musí mučit, když takhle utíkám, ale prostě to sluníčko tak strašně moc lákalo... Teď jdu uklízet... vydělat si pár drobných :)
Zato ale nejspíš přijdu o notebook budu ho muset dát asi do opravny :( Je na tom chudáček špatně... takže ho tam dám dneska a budu doufat, že bez něj budu jenom týden a ne měsíc... doufááám. Tak jo zatím se loučím už musíme ťapkat, tak pa :-*

Otázky pro nás od kamarádky xD

25. února 2010 v 14:34 | Abigail/Amanda |  About Us
Pár otázek pro nás od kamarádky pro nás... no nic, nejsem nijak vtipné, ale určitě to změníme ;)

Citáty slavných

24. února 2010 v 19:59 | Abigail |  Zajímáme se
Tajemno je to nejkrásnější co může začít. Je to zdroj veškerého opravdového úmění a vědy...
Albert Einstein

Situace se rapidně blíží bodu, kdy je průměrného Američana snazší přeskočit než obejít...
David and Leigts Eddings

Když se čtyři spojí aby se spikli jsou tři z nich úplní pitomci a ten čtvrtý je agentem vlády...
Duncan A. Luman

Požehnaní buďtež oni, kteří nemají co říci a drží zobák...
Oscar Wilde

Dobře se ptát znamená hodně vědět...
Arabské přísloví

Mezi hrdiny povídky jsou jeden nebo dva hlavní, všechny ostatní považujeme za vedlejší...
metodika literatury

"Nikoli", odpověděl na naléhavou otázku mých očí, "nejsem členem klubu, já jsem přízrak."
"Dobrá, ale nicméně vás to neopravňuje procházet se po klubu."
H.G.Wells

"A vy osobně věříte na přízraky?" Zeptal se lektora jeden z posluchačů.
"Samozřejmě že ne", odpověděl lektor a pomalu se rozplynul ve vzduch.
pravdivý případ

Zdroj: Beverly holčina, kterou jsem našla na blogu Darli

Vysvětlující článek, kterej nic nevysvětluje

24. února 2010 v 14:30 | Abigail |  Deník
Zdravíčko, zlatíčka,
nejspíš vám přijde, že sem dávám neže doopravdy podstatné věci a věci, které sem vůbec nepatří, ale z a) nějak nevím, co bych sem měla dát, protože doopravdy není co by ;) Zjistila jsem, že když tolik neřeším, co se děje okolo mne takže jsem mírně lhostejná vůče všemu :)
Začala jsem mít menší strach a depky z počítačů... to víte, dostat čtyřku aniž byste věděli za co... dneska jsem se rozhodla nechat si pročistit počítač :) takže tohle je zhruba poslední článek za dnešek, potom večer se asi budu dívat na The Vampire Diares x) Začala jsem se na to dívat a ehm... no průměrní herci, ale je milý podívat se na Damona xD Ano, opět je krásnej zápornej hrdina :) Jen se nesmí smát, potom trošku vypadá jak úchylnej pedofil... njn, nevadí. Tohle je doopravdy článek o ničem - eh, no nic budu končit, protože dooprady nevím, co bych měla dál plodit xD

P.S. Stejně je tohle divnej článek a to oslovení a konec... pche... xD
Zatím pa :-*

Paul Walker

24. února 2010 v 10:21 | Abigail |  Herci

Narodil se 12. 9. 1973 v Kalifornii jako jedno ze čtyř dětí matce modelce a otci podnikateli. Díky práci
své matky se již odmala věnoval modelingu a začal se objevovat i v televizních reklamách
a seriálech. V roce 1991 absolvoval střední školu Village Christian, kde se aktivně věnoval sportu a potom se rozhodl pro studium mořské biologie na Kalifornské univerzitě. Během studií se Paul stále věnoval herectví, ale spíše jen tak okrajově.

Fast & Furiuos//Rychlí a zběsilí

24. února 2010 v 9:48 | Abigail |  Filmy
Ocitáme se v Dominikánské republice, kde hodlá Torrettova skupina rychle a zběsile ukrást "pár litrů" benzínu z jedoucího konvoje. Velkolepá akční sekvence jen předjímá tempo, jaké bude Justin Lin po zbytek filmu diktovat. Po ostrém střihu se ocitáme v Los Angeles, kde narazíme na druhého "ztraceného syna". Brian O´Conner (Paul Walker, který se objevil v prvním a druhém dílu) zůstal věrný policejní placce. Právě se snaží rozkrýt drogový kartel, jehož členové pašují drogy do Spojených států přes mexickou hranici nebezpečnými spanilými jízdami podzemními tunely. Mistr volantu O´Conner získá od nadřízených oficiální posvěcení oprášit své řidičské umění a proniknout do tohoto gangu coby jeden z řidičů
. Stejný záměr, nicméně mnohem osobnější cíl, který se nesluší prozrazovat, má i Dominic Toretto. A tak se oba sejdou na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat
pro něj jako námezdní jezdci. Znovu tak budou řvát motory, pneumatiky trhat asfalt a proteče i pár litrů krve. Tahle jízda rozhodně není pro čajíčky.

délka filmu: 107 min.
rok výroby: 2009
hodnocení: 65%

Zdroj: CSFD.cz

Vrátila se nám úspěšná a známá čtyřka z prvního dílu. Myslím, že to byl velice dobrý krok. Sice to nemá hodnocení jako první díl, ale dvě procenta tam, dvě procenta sem... to je jedno ne? Z tohodle dílu jsem naprosto nadšená, vlastně tenhle díl mě přinutil si zkouknout opět všechny :) Tak nějak mě k tomu přinutil P. Walker a Vin Diesel, ale i Michelle Rodriguez, kterou jsem si opravdu nepamatovala. xD

Doporu%

Fast and the Furious The Tokyo Drift//Rychle a zběsile Tokijská jízda

24. února 2010 v 9:17 | Abigail |  Filmy
Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu cbybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.

délka filmu: 104 min.
rok výroby: 2006
hodnocení: 52%

Zdroj: CSFD.cz

Musím uznat, že tento díl považuji za nejhorší. Hlavní postava není žádný krasavec (narozdíl od P. Walkera xD) Takže nebylo na co se dívat, za to se mi tam líbil Hane, který se k nám naštěstí vrátí na prvních pár minut ve čtvrtém díle :) Drift vypadá zajímavě, ale chybí tam ta pořádná rychlost. Jsem ráda, že zůstali alespoň auta a Vin na konci doopravdy potěší :)

2 Fast 2 Furious // Rychle a zběsile 2

22. února 2010 v 17:27 | Abigail |  Filmy
Volné pokračování úspěšného filmu, v němž hlavní roli hrála supersilná auta a nelegální uliční závody ve speciálně upravených vozech nás tentokrát zavede do Miami. Někdejší policista Brian O'Connor při vyšetřování svého posledního případu selhal. On sám se sice cítí jako oběť, ale zároveň si je vědom, že za svůj prohřešek musí platit. Proto opustil Los Angeles a nový případ chápe jako svoji poslední šanci. Hlavním podezřelým je tentokrát bohatý obchodník, který s největší pravděpodobností, pod rouškou vývozních a dovozních aktivit, pere špinavé peníze pro jakýsi mezinárodní kartel. Víc než rok už je sledován celníky i policií, ale jediným výsledkem je poznání, že Carter Verone má živé styky s organizátory adrenalinových automobilových závodů. Vše je tedy na Brianovi, který už nemá co ztratit.

délka filmu: 108 min.
rok výroby: 2003
hodnocení: 52 %

Zdroj: CSFD.cz

Myslím, že tenhle díl byl maličko podceněnej, jistě, je zase o autech. Ale mně se líbil xD Paul Walker se zde vyskytuje taky... no lahoda. Možná se mi líbil o maličko víc než jednička. Příběh se mi zamlouvá asi o maličko víc, ale myslím, že takový hodocení si to nezasloužilo :)

The Fast And the Furious // Rychle a zběsile

22. února 2010 v 17:13 | Abigail |  Filmy
Brianovi se konečně podaří stát se členem party vedené Dominicem, který je doslova blázen do nelegálních závodů, pořádaných většinou v noci na periférii Los Angeles. Je to obrovské divadlo pro obecenstvo zběsilých jízd, ale především posedlost pro piloty speciálně upravených superauťáků. S ohlušujícím řevem motorů, řítící se městem několikanásobkem povolené rychlosti, pění všem adrenalin v krvi. Ve hře jsou peníze, prestiž, obdiv dívek. Jenže pro Dominica a jeho kámoše nejsou závody jediným zdrojem financí. A to je hlavní důvod, proč chce policista Brian získat jeho důvěru. V poslední době se množí záhadná přepadení kamionů a policie i FBI chtějí znát pachatele dřív než tiráci vezmou zákon do svých rukou. Ve chvíli, kdy má všechny důkazy o tom, že Dominic je vůdcem gangu, Brian zaváhá s odhalením pravdy. Zamiloval se do jeho sestry Miy a je mu jasné, že jí tím způsobí dvojnásobný šok. Mia neví, čím se ve skutečnosti bratr živí, ani netuší, kdo vlastně Brian je...

délka filmu: 106 min.
rok výroby: 2001
hodnocení: 67%

Zdroj: CSFD.cz

Já jsem nadšená :) Vidět film o krásný a nadupaných autech je dokonalý, k tomu ještě Paul Walker, který podle mého zastínil i Vina Diesla, ale nebyl špatnej ;)
Samozřejmě lidi namítnou, že film je o ničem... a mají pravdu. Příběh je příliš jednoduchý a snadno si už na začátku dáte dvě a dvě dohromady. Ale pohled na ty auta... zkrátka. Já jsem nadšená xD

Pozvánka - závisláci na počítačích xD

21. února 2010 v 22:27 | Abigail

Chtěla bych vás nalákat na blog spolužačky :) Tento blog má krátce a ještě na něm je zatím málo článků, ale ona to určitě brzy napraví. Tak prosím podívejte se pajax- kajdix.

Diplomek za SONBlog od Lejíí*

21. února 2010 v 21:51 | Abigail


Díky vašim hlasům a samozřejmě kamarádů, jsem zvítězila v soutěži SONBlog :) Děkuju moc
Děkuju admince za krásnej diplomek Emmu Robert mám ráda. (je to ona, že jo? xD)

STOP sněžení!

21. února 2010 v 20:04 | Amanda
Zdravím, nevím jak vy, ale mám už dost sněhu, čepic, zimních bund, věčně mokrejch nohavic a promočenejch bot. Mám ráda sníh, ale všeho s mírou. Včera jsem se radovala, že to konečně taje a dnes? Dnes začalo zase sněžit. Bylo to naprosto kouzelné, padaly opravdu velký vločky a tak hustě, že bylo stěží vidět na větší vzdálenost. Ale proč takhle nemohlo sněžit na Štědrej den? Proč dnes? Zrovan 21 února? Fuj!
No a hlavně mě dostal článek na Seznam.cz - "Příští týdny přinesou oteplení, na horách přibude sněhu" - taky vám topřijde tak nelogický? Možná je to tím, že jsem ten článek ani nečetla, ale fakt mě rozesmál už ten název. xD

Automaticky se mi odhlašuje blog.cz... super!!!

20. února 2010 v 23:44 | Abigail |  Deník
Zdravím,
ani byste nevěřili jak se tady rozčiluju. Dát na blog příspěvěk je opravdu nadlidský výkon. Nevím, jak vám, ale mně to opravdu nejde, jakmile chci načíst obrázek odhlásí mě to. Takže tohle bude asi jediný co sem dneska hodim, protože opravdu si nepotřebuju rujnovat nervy. xD

Jinak mockrát děkuju, vyhráli jsme v SONBlog na blogu Lejíí* a každou chvilku očekávám, že mi to opět spadne.

Mimochodem, dnešní den jsem opět neprožila nijak záživně xD Zůstala jsem ležet na gauči u televize, takže jsem zkoukla Od zítra nečaruji nebo tak nějak byl ten název, bylo to o Panu Tauovi... přišlo mi to takový strašně smutný, jako vždycky - přijde o svojí buřinku kvůli lidský chamtivosti - ale je to takový, že už je opravdu doba, kdy jsem viděla nějakej díl a takhle... bylo to hrozně fajn. :)
Potom jsem zkoukla Záměnu, kde hrál Eddie Murphy. Tenhle film mám ráda, je vidět, jak vlivní lidi můžou zacházet s ostatními. Pro ně zjevně podřadnými.
Rodiče chtěli koukat na Colomba... tak to jsem šla na notebook a pustila si Avast, nějak blbne. Musim ho dát reklamovat, což mě opravdu dost děsí... budu bez notebooku, chápete to?! :D
Potom jsem se konečeně dokopala k tomu, abych vykopala rodiče do vedlejší místnosti a já mohla vyžehlit xD Při tom jsem zkoukla Rychle a zběsile Tokijská jízda... o tom sem dám až to půjde ;)

Tak já se zatím loučím a moc se omlouvám, ale opravdu mi blog.cz blbne.

Tru calling //Volání mrtvých

19. února 2010 v 11:00 | Abigail |  Serialy
Tru v sobě objeví schopnost, která by měla zůstat utajená. Tato krásná a bystrá absolventka střední školy nastupuje na noční směnu. Tru pracuje v městské márnici a hned první noc uslyší zoufalé ženské volání o pomoc. Ale další ráno se Tru vzbudí do toho samého dne a má dvanáct hodin aby zachránila život ženy, která ji žádala o pomoc. Nejdřív se však Tru bude muset naučit svou nově nabytou schopnost používat. Svoje poslání už našla: Bude zachraňovat lidské životy... ale to by nebyl ten správný seriál bez zápletky, takže můžete očekávat i pár záporných postav. :)

rok výroby: 2009
hodnoceni: 71%

Zdroj: CSFD.cz

Dollhouse//Dům Loutek

18. února 2010 v 19:39 | Abigail |  Serialy

Dům loutek (Dollhouse) je ilegální místo. Místo, kde se plní přání. Klienti s dostatkem peněz a správnými kontakty si můžou najmout loutku, které je vymazána paměť, tudíž jí mohou vtisknout jakékoliv vzpomínky, jazyky a dovednosti, které potřebují při různých misích. Na misích je kontrolují opatrovníci (?) a po dokončení úkolu jim je opět vymazána paměť,n jsou udržováni ve futuristické laboratoři Domu loutek. Jsou to lidé, kteří se pro své důvody rozhodli vzdát těl. Mohou být kdokoliv.

hodnocení: 73%

Myslím, že je to solidní hodnocení a výbornej seriál ;)

rok výroby: 2009

Hlavní postavu Echo si zahrála Eliza Dushku, která je pro mě známá ze seriálu Angel a Tru Calling.

zdroj CSFD.cz

Obrázky aneb Abi přeci "neumí" malovat

18. února 2010 v 18:36 | Amanda |  Momentky
Možná to sem dávám na protest, možná proto, že se mi to hrozně líbí, ale každopádně nadpisem mírně sabotuji proti Abiinýmu často opakovanému výroku "Já neumím malovat".
Každopádně se s vámi chci poděli o své zážitky a potěšení z jejích kreseb, které jsem ji v posledních dnech nutila malovat....no jo do sešitů, nic jiného není po ruce a alespoň je mám veselejší a třeba se mi bude líp učit.
Takže díky Abi a doufám, že vám všem ostatním se budou líbit.

Kvalita není nic moc a obrázky působí "placaté" jelikož jsou naskenovaný, v originálu jsou hezčí. ;)

Obrázek ze dneška, který teď zdobí můj sešit z veřejné správy.
A tenhle je ze včerejška ze sešitu z češtiny.

G.I. Joe

10. února 2010 v 18:48 | Abigail |  Filmy

Legendární řada hraček od Hasbro Toys, k jejichž výrobkům patří také mimojiné nedávno na plátně oživení Transformers, společně s animovaným seriálem a komiksem inspirovaly Paramount pictures k natočení sci-fi akce G. I. Joe. Můžemese těšit na rozličnou partu dobráků, ke kterým patří neslyšitelný ninja Snake-Eyes, který mistrně vládne nejen mečem, ale také automatickými pistolemi, charizmatická hrdinka Scarlett a jejich velitelé Hawk s Dukem. Parta G. I. Joe musí odvracet útoky teroristické organizace zvané COBRA, která chce ovládnout svět. Elitní teroristický zabiják ninja Storm Shadow vyrostl a byl pokrevním bratrem na opačné straně stojícího Snake-Eyese, což nám celý příběh zkomplikuje.

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief//Percy Jackson: Zloděj blesků

10. února 2010 v 18:30 | Abigail |  Filmy
Bohové Olympu žijí i ve 21. století. Mohou se zamilovat do smrtelníků a mít s nimi děti, které se mohou stát velkými hrdiny. Většinu z nich však potká strašný osud v rukou netvorů. Pouze několik málo z těchto dětí se dozví o své totožnosti "Polobohů". Děti jsou umístěny na ostrov
kde je připravují na jejich osud. Jedním z nich je i Perseus "Percy" Jackson. Dvanáctiletý chlapec, poloviční syn Poseidona. Ten zpočátku neví nic o jeho osudu. Nevěří magickým příhodám, které se kolem něj dějí. Percy se musí s pomocí Grovera Underwooda (syna Herma) a Annabeth Chaseové (dcery Athény) vydat na cestu napříč Spojenými státy. Během této cesty čelí mnoha mytologickým nepřátelům, pevně odhodlán je zastavit.

Bridge to Terabithia//Most do země Terabithia

10. února 2010 v 18:14 | Abigail |  Filmy

Film je adaptací stejnojmenného celosvětově úspěšného bestselleru Katherine Patersonové koprodukovaný dvěma předními filmovými studii Walt Disney Pictures a Walden Media.
Typický outsider Jess je šikanován svými spolužáky. Do jeho třídy přibude nová spolužačka Leslie, která také nepatří mezi nejoblíbenější, už jen díky tomu, že je nová.
Oba si padnou do noty a jednou si náhodně vytvoří svůj svět, který pojmenují Terabithia a stanou se zde králem a královnou.