Červenec 2009

Carrie

28. července 2009 v 16:28 | Amanda |  Mimo školní
Hlavní hrdinkou je Carrie- nešťastná, neatraktivní dívka terorizovaná vlastní matkou - náboženskou fanatičkou a svými vrstevníky ve škole.Neočekávaně však v sobě objevuje paranormální schopnosti, které se naučí používat. Carrie až do svých šestnácti let poslouchá matku, ale pak chce zapadnou mezi své vrstevníky a zůčastnit se školního plesu.
Plesu se zůčastní po boku školního krasavce v krásných rudých šatech i přez protesty matky, která tvrdí, že rudá je hříšná barva.
Vše se zvrtne v okamžiku, kdy jsou zvoleni za pár večera a usednou před školu na trůn a závistivá spolužačka na ně vylije kbelík s prasečí krví. Carii naštvaně/nešťastně opouští školu a cestou pomocí své síly podpaluje a ničí celé město.

Můj názor: Knížka je to dobrá, dobře se čte, děj není špatnej ale nějak nevím no, nebylo to úplně podle mých představ, ale nebylo to nejhorší..... Skvěle je tam však ukázáno co může udělat křesťanství s člověkem.....

Omlouvám se

27. července 2009 v 20:45 | Abigail
Tenhle titulek článku tu už určitě byl, ael nevadí...To záhlaví je poměrně prázdný, ale už opravdu nemám sílu ho měnit, tenhle lay tu bude jenom chvilku, nebojte se:) Je to takový přechodný a snad mě napadne lepší i když fakt nemám tušení, co bych sem měla dát aby to pro vás bylo zajímavý a aby to nebylo tak hloupý...

Přinejmenším svítíme

27. července 2009 v 0:50 | Abigail
...tohle je šok, asi pro všechny nejen pro mě x) No ale zítra...vlastně dneska, to dotáhnu, přijde mi to takový - prázdný, vím je to děs, ale snažím se. Je to takový moc bílý, nezdá se vám? Po tý uklidňující černý:) ale něco tam dodám a bude to lepší.
No jen mi prosím napište, jestli se vám zobrazuje tapeta stránky...mně totiž ne, tak jen jestli to mám jen já nebo všichni, protože bych to ještě potom doupravila. To víte, nervy s pomalým netem a ještě to dopadne takhle...chjo. No napište. Zítra tam ještě něco dodám, děkuju...

Rekonstrukce!

26. července 2009 v 23:31 | Abigail
Moc se vám omlouvám, jak vypadá blog, ale mám pomalej internet a nemám nervy na to, abych čekala čtvrt hodiny než se mi načte jeden obázek, takže se o to pokusim zítra. Prosím o trpělivost, zítra bych to měla dodělat a jestli tam nedám obrázek, kterej jsem chtěla tak jinej, ale ten lay už se mi nelíbil...tedy líbil, ale už jsem ho měla moc dlouho, ale bohužel nevím, co bych měla dát jako záhlaví...nic mě nenapadá, nemám žádnou inspiraci, ale kdyby jste o něčem věděli tak stačí napsat do komentů a já bych se pokusila dát sem něco podobnýho x)
Celkově se omlouvám za to, jak teď blog stávkuje, ale bohužel není co sem přidávat, bohužel život o víkendu není nijak záživný, zvlášť když jste doma a musíte uklízet kolem domu. Ach jo...no nic, ale tenhle týden bych sem měla přidat nějaký články, protože má přijet Káťa s Ivčou a stráví se mnou tři dlouhé dny:D Doufám, že pro ně nebudou tak dlouhý a že se nebudou nudit, protože to bych opravdu nerada.
Takže ještě jednou se omlouvám za tu nechtěnou stávku a ten desing, kterej musim dopilovat:)
Děkuju za pochopení:)

Výlet-Plzeň

23. července 2009 v 17:14 | Amanda |  Akcičky
Co se dá dělat o prázdninách? Všechno! A my s Abi jsme vyrazily na výlet do Plzně. Jeli jsme ještě s kamarádkou Kačkou a mojí mamkou, ne že by jsme potřebovali dospělácký doprovod, ale finance jsou třeba. xD
Takže, ráno jsem musela stávat v 6 abych stihla autobus do Varů (a ještě jsem vzbudila Abi o hodinu dřív než bylo nutný xD) a tam jsme jak trubky čekaly hodinu než jel autobus do Plzně, to už dorazila i Abi.První jsem si všimla jejích brýlí a potom až Aigail. xD Za úspěšné spolupráce s Mp4 a mobilem jsme po hodině a půl dorazily do Plzně, ani jsme nezabloudily a dokonce jsem trefila i na náměstí, který teda není nijak těžký najít díky katedrále, ale cestou jsem si stejně vyslechla kecy typu "Jdeme správně?" a "Jseš si jistá, že tudy?".
Na náměstí jsme si vyšlapali 301 schodů na věž.....bylo to hrozný, jelikož úsekama tam mají šíleně úzký schody a nízký stropy. Chvíli jsme se kochaly výhledem na okolí a pak jsme sešlapali zase dolů, musím dodat, že bez úrazu, i když to bylo chvilkama kritický.
Pak Abi donutila sníst prodavače zmrzliny zmrzlinu, která měla být pro ni, jenže včas neřekla, že nechce jahodovou a on jí dal míchanou, tak se holt taky osvěžil. Plzeň je hrozně nedokonalá, netočili čokoládovou....:(
Pak jsme navštívili výstavu pohádkových kostýmů a skonstatovali jsme, že ty herečky co je měli, museli bejt (jsem hrozně nespisovná) hrozně malinký a ještě víc vychrtlý.
Další zastávkou mělo být muzeum strašidel,ale jakmile jsme zjistily vstupný tak jsme paní za kasou řekli, že se podíváme radši jen z dálky....Abiina hláška xD
A jelikož bylo nechutný horko, zjistili jsme nejbližší spoj zpátky do Varů a rozjeli se domů. Zpáteční cesta byla fakt hrozná, šílený horko a nějakej chrochtající pán na zadních sedačkách....ke všemu mi došla baterka v Mp4.....takže jsem poslouchala zvuk motoru, odkapávající pot ze všech cestujících a chrochtajícího pána. xD Ale jinak bezva výlet. :D
Zatím se s Vámi loučím pa Amanda :-*

Noc v muzeu 2

23. července 2009 v 15:08 | Káťa |  Filmy

Příběh se odehrává - jak jinak - v Americe, přesněji v nevelkém muzeu. Není to ledajaké místo a název muzeum vlastně není ani správné. Zatímco ve dne, kdy návštěvníci okukují nehybné postavy, se v noci nemožné stává možným a exponáty ožívají. Za vše může tajemná stará egyptská destička, která se každou noc probouzí a oživuje minulost....ale to už bych moc předbíhala, začnu vyprávět pěkně od začátku.
Noční hlídač Larry Daley (Ben Stiller) se vzdá zajímavé práce v muzeu a vydá se do světa showbussinesu jako "vynálezce" a bavič. Řekněme si to na rovinu, podniká v branži teleshoppingu =D Stane se úspěšným a bohatým, přesto není spokojený, něco mu k životu chybí. Když se po dlouhé době vrátí do muzea kde dříve pracoval, zjistí, že veškeré exponáty se přesouvají do archivu největšího muzea Smithsonian ve Washingtonu. Se svými "přátely" stráví poslední noc, ale nenechává nic náhodě. Přece nemůže nechat své kamarády - miniaturního kovboje Jedediah (Owen Wilson), Teddyho Roosevelta (Robin Williams), Octavia (Steve Coogan), Sacajawea (Mizuo Peck), Attila Huna (Patrick Gallagher) a další nechat ve štychu.
Bohužel je už velmi pozdě a brzo ráno jsou všechny staré exponáty odvezeny do archivu. Neposedný makak s sebou vzal i onu tajemnou egyptskou destičku, takže hrozí problém v probuzení všech (a že jich je opravdu hodně) exponátů ve Washingtonu. Larry se tedy vydá do Washingtonu zachránit co se dá. Avšak nepřijde včas a destičky se zmocní obávaný egyptský faraon Kahmunrah (Hank Azaria). Chce probudit hrozivou armádu k životu a podmanit si celý svět. Po jeho boku stojí také obávané postavy, jako například Ivan Hrozný (Christopher Guest), císař a vojevůdce Napoleon Bonaparte (Alain Chabat) a mafián Al Capone (Jon Bernthal). Tak trochu neposeda Larry se seznámí s krásnou a temperamentní Amelii Earhartovou (Amy Adams) a společně se vydávají zachránit co se dá.

A jak to tak bývá - nepřítel, v tomto případě Kahmunrah, je poražen a vše dobře dopadá. Larryho staří známí se vrátí do muzea a Larry se opět stane hlídačem, zjistí, že peníze a úspěch nejsou všechno co člověk v životě potřebuje.

Film se mi opravdu moc líbil, dosytosti jsem se zasmála a pobavila při vtipných scénkách nebo nezapomenutelných hláškách. Škoda, že jsem neviděla jedničku, ale jakmile se mi dostane do rukou, hned se na ní kouknu :-)

Děvčátko se sirkami

22. července 2009 v 14:06 | Abigail |  Mimo školní
Hans Christian Andersen

Nejsem neschopná...

22. července 2009 v 13:06 | Abigail
...jen se tolik nezdržuju v kuchyni.

Konec praxe

21. července 2009 v 21:58 | Abigail
Je to článek o ničem, ale měla jsem potřebu vám sdělit, že už mi skončila praxe a jaký to dneska bylo.

Půlnoc je osamělé místo

20. července 2009 v 12:47 | Amanda |  Mimo školní
Mrazivý příběh zloby, zrady a pomsty.
Příběh se odehrává na pobřeží Essexu, kde v malém domku hledá klid londýnská spisovatelka Kate. Náhodným objevem antického hrobu v přímořských dunách odkryje dávná tajemství, vášně a nenávisti, ale také vzkřísí dávno zapomenuté postavy-duchy z té doby. Kate se svými přátely musí odolat nástráhám a rozluštit příběh z dávné Antiky aby duchové měli klid a ona mohla dál pokračovat svou spisovatelskou dráhou.

Můj názor: Tahle knížka je plná napětí, tajemství a neočekávaných událostí, odpoledne ji začnete číst a neodejdete dokoud ji nepřečtete, určitě doporučuji.

Na čtyřkolkách

19. července 2009 v 23:15 | Abigail |  Povídky
Byl to jen takovej hloupej pokus...ale když mě to baví, asi jsem měla nějakou náladu na tohle, tak si to kdyžtak přečtěte a zhodnoťte:) Děkuju:-*

Nonstop

17. července 2009 v 15:14 | Abigail
já chci žít nonstop

Plamen Duše

15. července 2009 v 19:12 | Káťa |  Mimo školní

Celý příběh se odehrává za nelehkého života v době starého Říma. Hlavní hrdinkou je Selené, dívka, jež je vychovávána u léčitelky jménem Mera. Selené vyrůstá v chudobě, je však spokojená a touží pomáhat lidem. Když se na trzích stane nehoda, mladičká Selené se ihned snaží zraněnému muži pomoc. Seznámí se s pohledným třicetiletým lékařem, do kterého se zamiluje. Díky němu se dozvídá mnoho informací o moderním lékařství. Adoptivní matka Mera je vážně nemocná a rozhodne se pro dlouho cestu do Palmýry, místa, kde se Selené narodila. Při strastiplné cestě však nemocná Mera umírá a Selené je unesena. Dostane se do společnosti královny Laši, kde má údajně spolu s dalšími dívkami zbavit krále impotence. Selené si okamžitě získá královninu přízeň, když ji úspěšně vyléčí nemocné oko a stane se osobním lékařem. Není zde však spokojená, seznámí se s germáncem Wulfem, s kterým později uprchne. Při cestě do Babylonu a Persie si společně několikrát zachrání život a stanou se více jak přátely. Selené otěhotní, avšak Wulfovi to nezdělí a on odchází do své země původu - do Germánie. Narozená dcerka dostane jméno Ulrika a spolu se Selené a přítelkyní Rani odchází do Jeruzalému. Rani bohužel při cestě umírá. Selené se s dcerou dostane až do Alexandrie, kde se po nekonečně dlouho době setká se svým milovaným Andreasem. Dozví se šokující tajemství o svém původu - je totiž dcerou Cesariona - syna Caesara a Kleopatry! V Římě poté vybuduje léčebnu a šťastně se vdá za Andrease. Život jim ovšem komlikuje Agrippina, která se bojí konkurence a chce zničit veškeré možné nástupce na trůn. Proto Selené i se svou rodinou prchá.

Můj názor: Kniha se mi mooc líbila, považuju ji za jednu z nejleších co jsem kdy četla - a že jsem jich nečetla zrovna málo. Je od samého začátku napínavá a přiblíží čtenářovi život ve staré době a možnosti lékařství. Určitě doporučuju k přečtení =D

Jak vypadá ráj?

14. července 2009 v 19:20 | Káťa |  Povídky
V očích mu zářila stříbrná světla, byla plná energie, chuti do života. Proč musel mu ho někdo vzít? Chtěl se prát, bojovat, ale nemohl. Měl srdce draka, ale duši věnoval nám lidem. Tvorům všemohoucím, bytostem se schopností léčit i zabíjet. On nám, ale věřil. Dal nám všem svoji duši, tělo. Udělal by cokoli, ale my ho zklamali. Nedokázali jsme si udržet štěstí. Slzy nepomůžou, pláč je zbytečný. Proč?! volá někdo k hvězdám, prosí je o milost. Ale nejde to, už je příliš pozdě. Musel nás opustit, tvor, který věřil a milovat …

Píseň Gladiátora

14. července 2009 v 18:29 | Káťa |  Mimo školní
" Za časů císaře Konstantina číhala smrt nejen v aréně"


Celý příběh je založený na novém náboženství - křesťanství. Najdou se jeho příznivci, ale i nesmlouvaví odpůrci, kteří jsou schopni vraždit. Jedním z nich je Gaius Tullius. Zabíjí Dionýsa, Justina a Septima. Vraždy má velmi dobře promyšlené a řečníci umírají krutou a pomalou smrtí. Zároveň se ztratí i Helenin meč, kterým byl popraven apoštol Pavel. Jeho zloděj nemá špatné úmysly, chce jej pouze ukrýt před veřejností. Všechny případy vyšetřuje Helenina "myška" Claudia. Její život také není malovaný, před několila měsíci byla znásilněna a její malý bratr byl zavražděn. Je hnána touhou pomstít svého bratra a řečníky. Je mnoho podezřelých, ale kdo jsou ti prví?! Claudila miluje gladiatora Murrana, kterému je otráven přítel Spicerius při souboji v aréně. Jeho vražedkyní je vlastí přítelkyně Agrippina. Murranus se utká v aréně s býkem, dav šílí po krvi, vítězí. Stejně tak poráží i obávaného Meleagera, který dostává milost, avšak chvůli zbabělé chybě umírá v aréně. Murranus získává titul nejlepšího gladiátora.

Kniha je dobře a poutavě napsaná, zaujme především milovníky Říma a gladiátorů. Potěší ty, kteří se nebojí krve, nelítostného boje, lásky, ale i smrti.

13. července

13. července 2009 v 22:03 | Abigail
13. července dnes slaví svátek všechny Markéty, tak přeju všechno nejlepší:)

Všechno nejlepší! :-*

13. července 2009 v 20:15 | Amanda


Všecičko nejlepší k svátku Abi! :-* Mám tě ráda!

Blbci

12. července 2009 v 20:09 | Abigail
Říká se, že v životě potkáte strašně moc blbců a idiotů, je jen na vás, jak se s tím vyrovnáte.
Myslím, že když dostanete takovýho člověka za učitele je to snad to nejhorší, co vás může potkat. Kvůli takovým idiotům chtějí lidé odcházet ze škol...neni to jenom tím, ale taky tím, že je ta škola vlastně úplně k ničemu.
Dneska mamka pronesla, že když nestojí za nic škola, tak by za něco mohlo stát moje vysvědčení. Jak má za něco stát to, co z vás vymámí škola? Přeci je to strašný je to odporný, škola šla do háje a my upadáme s ní. Zase se rozčiluju, ale ani nevíte, jak se mi nechce jít do školy, už teď z toho mám strach. Ne ze školy, ale z hlavních dvou předmětů, ani z těch, ale z tý, co je vyučuje...my se moc nemusíme a já nehodlám ustoupit, ale ona ze sebe dělá neviňátko, ale...ne, prostě já nechci. Chci jít na jinou školu, ale kam? Přeci je hloupý přestoupit ve druháku...:(
Otec doplnil, že s blbcema se budu setkávat pořád, tak že mám nějakou průpravu, na to jsem jen řekla, že takovýho blbce mám už půl roku na hlavní předměty.
Prosím, já chci pryč a už teď když si uvědomim, že ji budu mít na hlavní předměty tak se mi sevře žaludek.

Šílenství

12. července 2009 v 19:49 | Amanda
Dnes jsem udělala možná velkou kravinu, ale zase se nasměju. Objednala jsem si totiž film Stmívání. Směšný na tom je to, že ten film nemám ráda, ale přesto ho musím mít doma a vím, že až mi přijde tak se na něj několikrát kouknu, taky jsem přesvědčená, že se u toho budu opět vztekat, kolik tam toho nedali, ale i tak jsem to objednala.....

Akce Mořský koník - 09

10. července 2009 v 23:40 | Abigail
Nějaký akcičky