Bolest

7. října 2008 v 9:09 | Makythka |  Povídky
jsem napsala:)

Bolest

Bolest má tolik tváří.
Může být fyzická, ale ta se poměrně snadno zacelí a zhojí. Někdy nám zbydou jizvy, ale brzy se s nimi naučíme žít, co nám zbývá. Potom jsou ale bolesti, kterých je těžké se zbavit, například, když přijdeme o chlapce, popřípadě o dívku, kterou jsme milovali. Bolí to dlouho a silně, ale jsme jen lidi a naše paměť časem zapomene. I když jsou tací, kteří se tím dlouho trápí.
Jak dlouho jsem nemohla slyšet jeho jméno a zrovna kolem mě bylo tolik lidí s tímto jménem. Je to úžasné jméno, i když mě kdysi bolelo ho slyšet, znovu jsem ho začala milovat. Bolest často zmizí, ale jsou věci, které ji tak snadno připomenou.
Moje kamarádka nemůže slyšet jednu písničku, podle mě krásnou. Vzpomínky na věci, které se při ní staly, byly nádherné a přesto již tak vzdálené. Jsou bolesti, které mnoho lidí nechápe, a myslí si, bůhvíjak nejsme přecitlivělí.
Kolikrát ještě člověk, jako jsem já, uvidí odmítavě napřaženou ruku? Kolikrát uslyší lidi, jako jsem já, uštěpačné poznámky na svou adresu? Dlouho. Vždycky se najdou nepochopení lidé a samozřejmě také ti, co je odmítají.
Nevím, občas si přijdu jako odmítaná, ale co když se jen bojím být přijata?
Vím, jsem vybíravá, ale pokud někomu nevěřím, nač jej povyšovat na post kamaráda? Díky kamarádce jsem začala lidi rozdělovat do dvou skupin; kamarádi, do té doby to byli jen známí, a přátelé, lidi kterým věřím.
Ačkoliv moje maska šťastného člověka někdy zmizí, co si to nalhávám, tvářím se podle toho, jak se cítim. Ve škole je naštěstí pár přátel, kteří mi usnadňují život a stejně tak kamarádi na internetu. Jedna z kamarádek, ačkoli mladá, ale tak psychicky vyspělá, mi jednou napsala něco, za co jsem jí vděčná:

Pokrytec o tobě řekne; "Jsi bezcenná"

Ale kamarád o tobě řekne; "Jsi skvělá."

A já říkám, že jsi skvělá!

-

Byla to úvaha o mém světě, o bolesti a zároveň pomocné ruce, kterou někteří JEDINEČNÍ lidé dokáží podat. Děkuju!
Nebudu vám tady děkovat jmenovitě, myslím, že dotyční budou vědět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.